꧁༺ 𝓢𝔃𝓪𝓵𝓸𝓷𝓪 𝓚𝓸𝔃𝓪 ༻꧂

Turnieje polskie

Wągrowiec 2022

W dniach 22 - 24 kwietnia 2022r odbyły się Pierwsze Eliminacje do Mistrzostw Polski w Wągrowcu. Moją asystentką była Ewa Gałęziowska. W piątek był przyjazd do Ośrodka Rehabilitacyjno - Wypoczynkowego WIELSPIN. Bez trudu odbyła się podróż do Wągrowca. Po dobrej kolacji i ogarnięciu się, poszłyśmy spać.

W sobotę 23.04 odbyły się mecze indywidualne. Jako że pierwszy mecz miał być o 11:00 z Mateuszem Krakowskim okazał się być walkowerem, to z Ewą postanowiłyśmy przyjść na halę dopiero na 11:00. Miałam wtedy godzinę na trening przed kolejnymi meczami. Na tym turnieju debiutowały moje bile. Po rozgrzewce odbyło się otwarcie zawodów, gdzie zawodnicy Mistrzostw Europy. Po ceremonii otwarcia czekał mnie mecz z Damianem Matogą. Nowe bile nawet dobrze się sprawiły. W tym meczu grałam czerwonymi. Wykorzystywałam błędy przeciwnika. Ten mecz wygrałam z wynikiem 10:2. Następny mecz zagrałam z Wojtkiem Lamch. Tym razem miałam niebieskie. Nie wiem, co się stało, ale po prawej stronie, gdzie znajdowała się biała, Wojtkowi i mi bile uciekały od białej. Ten mecz był bardzo ciężki. Czasem decydowały milimetry, żeby zdobyć punkt. Na szczęście wygrałam ten mecz 4:2. Na tym koniec meczy indywidualnych. Po meczu wróciłyśmy z Ewą pieszo, ponieważ była ładna pogoda.

Z kolei niedziela zaczęła się z przygodami. Pierwszy raz byłyśmy najszybciej w autobusie. Gdy wszyscy weszli, okazało się, że autobus nie chce ruszyć. Po pół godzinie została podjęta decyzja, że trzeba załatwić transport zastępczy. Była już 8:45, a o 9:00 grałam mecz drużynowy. Wpadłam na halę i bez rozgrzewki musiałam wstawić się na boisku. Grało mi się fatalne, bile mnie nie słuchały w ogóle. Na szczęście przegraliśmy 1 punktem. Na tym zakończyły się Pierwsze Eliminacje.