꧁༺ 𝓢𝔃𝓪𝓵𝓸𝓷𝓪 𝓚𝓸𝔃𝓪 ༻꧂

Kuchnia

Deska do krojenia

Specjalnie zaprojektowana deska do krojenia, smarowania, obierania czy tarcia przeznaczona jest dla osób o obniżonej sprawności ruchowej kończyn górnych lub posługujących się tylko jedną ręką. Dzięki odpowiednio dobranym elementom deski, osoby niepełnosprawne czy o obniżonej sile w rękach z pewnością poradzą sobie z samodzielnym przygotowywaniem posiłków.Deska dla niepełnosprawnych ułatwia wykonywanie wielu czynności kuchennych związanych z przygotowywaniem jedzenia. Jest wielozadaniowa i przy tym bardzo funkcjonalna, posiada uchwyty, kolce, przymocowane tarki, czy odpowiednio regulowany boks do przytrzymywania chleba. Wszystkie elementy deski sprawiają, że ukrojenie kromki chleba i posmarowanie go masłem można wykonać za pomocą jednej ręki.Sama deska wykonana została z twardego stabilnego tworzywa sztucznego, posiada antypoślizgowe nakładki zapobiegające przesuwaniu się urządzenia po blacie kuchennym oraz zaopatrzona została w szereg uchwytów przeznaczonych do przytrzymywania misek, puszek lub owoców czy warzyw w celu ich pokrojenia czy starcia.Cechy charakterystyczne deski wielofunkcyjnej:· Pole do krojenia z osłoną w kształcie litery „L” zapobiegającej zsunięciu się produktu z deski, np. chleba podczas smarowania,· Tarka,· Urządzenie do krojenia z odpowiednim boksem służącym do przytrzymywania np. pieczywa,· Regulowany zacisk do przytrzymywania butelek, misek lub samej żywności,· Kolce ze stali nierdzewnej, na które nabija się owoce i warzywa przeznaczone do krojenia czy obierania,· Szczotka przeznaczona do mycia owoców i warzyw,· Całość urządzenia można myć w zmywarce.

Trzymak patelnii

Zabezpieczenie patelni podczas smażenia lub gotowania powoduje, że naczynie w czasie mieszania potraw pozostaje  na palniku bez możliwości przesuwania się. Oferowany trzymak może stanowić ogromną pomoc osobom posługującym się tylko jedną sprawną ręką lub gdy przytrzymywanie garnka drugą dłonią jest niemożliwe.Ochrona na patelnię czy rondel pasuje do większości rozmiarów garnków występujących na rynku. Wystarczy umieścić zabezpieczenie blisko naczynia i przymocować do powierzchni kuchenki trzema próżniowymi przyssawkami zapobiegającymi ślizganiu się trzymaka. Zabezpieczenie sprawia, że garnek na stałe pozostaje w jednej pozycji, co z pewnością ułatwia przygotowywanie posiłków.

Thermomix

Thermomix® TM6 łączy 20 funkcji w jednej kompaktowej obudowie: waży, miesza, blenduje, emulguje, sieka, miksuje, rozdrabnia, mieli, ubija, wyrabia, roztapia, podgrzewa, gotuje, gotuje w niskich i w wysokich temperaturach, gotuje na parze, praży, dusi, karmelizuje, rumieni i gwarantuje wspaniałe efekty gotowania. Thermomix® TM6 potrafi wiele więcej – dzięki niemu ulubione dania stają się potrawami godnymi gwiazdek Michelin. Uwaga miłośnicy mięsa: dzięki funkcji Wysokich Temperatur, wykorzystywanemu w niektórych przepisach, nowy Thermomix® TM6 to obietnica apetycznych aromatów. Nawet zrumienienie mięsa, cebuli albo przygotowanie pysznego karmelu to dla nowego modelu żaden problem. Tryb Sous-vide idealnie nadaje się do gotowania szczególnie delikatnego mięsa, ryb i jarzyn, zaś fani jogurtu i kimchi mogą cieszyć się trybem Fermentowania. A w przygotowaniu znakomitych soczystych mięs lub dżemów owocowych przyda się tryb Wolnego Gotowania, dzięki któremu wszystkie potrawy są przygotowywane w niskiej temperaturze.Za pomocą dużego ekranu dotykowego masz dostęp do wszystkich funkcji i trybów gotowania oraz bezpośredni dostęp do platformy Cookidoo®. Zintegrowana z urządzeniem platforma Cookidoo® jest źródłem inspiracji kulinarnych i praktycznym narzędziem planowania posiłków. Platforma jest dostępna: na ekranie urządzenia, komputera, tabletu lub smartfonu, także jako aplikacja na iOS lub Android. Na Cookidoo® można znaleźć kilka tysięcy przepisów w języku polskim, wszystkie z funkcją gotowania z ustawieniami, która prowadzi użytkownika, krok po kroku, wyświetlając instrukcje na ekranie dotykowym urządzenia Thermomix®.