꧁༺ 𝓢𝔃𝓪𝓵𝓸𝓷𝓪 𝓚𝓸𝔃𝓪 ༻꧂

Kuchnia

Słomki metalowe z silikonowymi końcówkami

Widelec i łyżki plastikowe do karmienia osób chorych i dzieci

Sztućce z długą rączką do karmienia osób chorych lub małego dziecka.
Produkt wykonany z bezpiecznego tworzywa, bardzo przydatny dla osoby karmiącej drugą osobę.
Dzięki długiej rączce osoba karmiąca nie musi za każdym razem wykonywać zamaszystych ruchów.
Długość widelca   22 cm

Pasek na rzep

Pasek na rzep przeznaczony jest tylko do sztućców wyginanych, dostępnych w naszej innej ofercie i stanowi idealne rozwiązanie dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej kończyn górnych.Uchwyt mocuje się do odpowiedniego sztućca, następnie wsuwa się dłoń i reguluje rzepami dopasowując do wielkości ręki. Pasek dzięki regulacji będzie pasował do wielkości każdej dłoni. Tego typu zabezpieczenie sprawia, że osoba chora może samodzielnie spożywać posiłki bez obaw, że sztućce wysunął się jej z ręki.Pasek stabilizujący na rzep przeznaczony jest tylko do łyżek, widelców i noży wyginanych.Uchwyt sprzedawany jest oddzielnie, bez sztućców.
Wymiary:
Długość: 220mm,
Waga: 5g.

Plastikowy uchwyt na kubek

Oferowany plastikowy uchwyt na kubek lub szklankę posiada dwa duże uszka umożliwiające wygodne trzymanie naczynia przez osobę niepełnosprawną, mającą problemy z koordynacją ruchową kończyn górnych lub o słabej sile w rękach.Uchwyt dopasowuje się do większości kubków dostępnych na rynku. Ściśle przylegając do naczynia ułatwia stabilne utrzymanie szklanki z napojem.Koszyczek na szklankę odporny jest na działanie wysokich temperatur, dlatego można go myć w zmywarce i używać w mikrofalówce.Koszyczek występuje w kolorze białym.

Osłona na talerz

Wykonana z przejrzystego plastiku poliwęglanowego półokrągła osłona na talerz zapobiega spadaniu jedzenia z talerza na stół oraz ułatwia nabieranie pokarmu na sztućce osobie o ograniczonej sprawności ruchowej kończyn górnych.Osłona posiada odpowiedni rowek, w który wkłada się brzeg talerza. Takie rozwiązanie zapewnia stabilne przymocowanie osłonki do naczynia. Obręcz pasuje do talerzy o średnicy 25 – 28 cm i posiada wysoką przegrodę ułatwiającą samodzielne spożywanie posiłku przez osobę niepełnosprawną lub o słabej sile w rękach.Plastikowa osłona na talerz pasuje do talerzy o średnicy: 25 – 28 cm.