꧁༺ 𝓢𝔃𝓪𝓵𝓸𝓷𝓪 𝓚𝓸𝔃𝓪 ༻꧂

Książki

2.01.2021r 1 
Kelly Stewens - Maska
 
2 lata temu na rynku pojawiła się seria książek pod tytułem: Oblicza namiętności. Zdobyłam jeden egzemplarz, ale jak zobaczyłam grubość tej krążki i litery, to stwierdziłam, że nie warto szukać kolejnych egzemplarzy. I nie pomyliłam się. W tej książce nie ma w ogóle namiętności, subtelności tylko od razu zabawy dla dorosłych i nawet pewien pomysł ukradziony z pięćdziesięciu twarzy Greya. 

10.01.2021r 2 
Irene Cao - Widzę cię Pierwsza
 
część włoskiej trylogii zmysłów o Elenie, typowej szarej myszce, która jest konserwatorem sztuki. W pewnym pałacu zajmuje się konserwacją starego obrazu. Wszystko idzie jej łatwo. Nawet zaczyna ją łączyć coś ze swoim dawnym przyjacielem. Wszystko się zmienia, gdy w pałacu zamieszka Leonardo. Dzięki niemu poznaje inne życie. Z grzeczniej dziewczynki staje się diablicą. W pewnym momencie nawet przyjaciel jej nie poznaje. Jednak ta przemiana ma swoje konsekwencje. Przez swoje zachowanie może stracić oso 

20.01.2021r 3 
Irene Cao - Słyszę Cię 

2 część trylogii zmysłów. Elene przeprowadziła się do Rzymu za swoim chłopakiem Filippo. Ułożyła tam sobie spokojne życie. Jednak w pewnym momencie intensywnie zaczyna wyczuwać zapach swojego kochanka. Pech chciał, że Filippo w restauracji Leonarda wyprawił urodziny Eleny. Nagle drogi Eleny oraz Leonarda na nowo się spotkały. Czy wszystko wróci do niej z podwójną siłą? Powiem tylko tyle, że kilka razy chciałam rzucić o ścianę, ale końcówka jest zaskakująca.bę, która naprawdę ją kocha. 

28.01.2021 4 
Irene Cao - Pragnę Cię 

Ostatnia część trylogii zmysłów. Początek tego tomu nie zapowiada się ciekawe. Elene zachowuje się dość kontrofensywnie. Nawet psuje wesele przyjaciółki, na który się spóźnia. Wszystko się zmienia dopiero po wypadku, w którym padła pod samochód. Wtedy znów pojawia się w jej życ 

12.02.2021r 5 
Lidia Liszewska, Robert Kornacki - Tylko szeptem 

Kobieta, pisarka, postanowiła wyjechać nad morze z Warszawy, żeby napisać zupełne inną książkę. Po przyjeździe od razu postanawia pójść nad morze. Niestety, Edyta nie mając odpowiednich butów, uszkadza sobie mogę. Jest zmuszona poprosić o pomoc, rybaka, który jest o 20 lat od niej młodszy. Po jakimś czasie rodzi się między nimi uczucie. Jednak nie wszystkim to uczucie się nie podoba. Koniec tej książki jest zagadkowy. Już nie mogę doczekać.się następnej części.iu Leonardo. 

19.02.2021r 6 
Dale Black - Lot do nieba 

Jest to autobiografia człowieka, który jako 19 -latek przeżył potężną katastrofę lotniczą. Zresztą, jako jedyny. Było podejrzenie, że będzie on sparaliżowany, jedno oko uszkodzone, tak samo ramię. Będąc w śpiączce widział niebo. Nie wiem, jak to możliwe, ale szybko wrócił do w miarę dobrej sprawności dzięki sile Boga i spełnił swoje marzenia, mimo że rokowania nie były dobre.. Nie będę więcej opowiadać, bo trzeba ją samemu przeczytać, wtedy najlepiej się ją zrozumie. Szczególne, gdy ma się jakiś problem do rozwiązania. Szczerze, to ona pojawiła się w moim życiu w idealnym momencie i pomogła mi rozwiązać 1 problem. 

22.02.2021r 7 
Szymon Kurowski - Fabryka mistrzów 

Szymon jako były sportowiec tej książce podejmuje ważne aspekty w życiu sportowca. Nie boi się nawet wytykać błędów trenerów. Ukazuje, jak powinno wyglądać życie sportowe, na co zwrócić uwagę. Wg mnie tą książkę powinien przeczytać każdy sportowiec, nieważne czy jest początkujący, czy już kilka lat trenuje. Każdy może coś wyciągnąć dla siebie. 

15.03.2021r 8 
Agnieszka Litorowicz - Siegert - Olszany, Droga do domu 

Piękna opowieść o młodej kobiecie, która po zdradzie partnera i jego odejściu, postanawia uciec do domu dziadka. Właściwie dziadka nigdy nie poznała. A ten dom od dawna był na sprzedaż. Jednak nikt go nie chciał kupić, ponieważ tam działy się dziwne rzeczy. Na szczęście Julia nie wierzyła w takie rzeczy do pewnego czasu. A że z zawodu była architektem, to postanowiła odnowić i sprzedać dom. Niestety, w pewnym momencie znajduje ukryty list swego dziadka i postanawia oczyścić jego imię i udowodnić, że dziadek nie był mordercą. To zadanie zmienić diametralnie jej życie. Nagle dostrzega, jakie było jej życie w mieście i czego tam brakowało. Już więcej nie zdradzę, bo to trzeba przeczytać. To książka o poszukiwaniu siebie i swojej drogi życiowej. 

5.04.2021r 9 
Alex Michaelides - Pacjentka 

Świetny thriller, który do końca nie zdradza,, tajemnicy śmierci pewnego człowieka. A zaczyna się niewinne. Psychoterapeuta Theo chce zatrudnić się w szpitalu psychiatrycznym, gdzie znajduje się kobieta, która została oskarżona o brutalne morderstwo męża. Po rzekomym zabójstwie przestała mówić. Nawet się nie broniła przed sądem. Alicia była malarką i wokół niej przewijało się dużo ludzi, więc każdy mógł zabić. Jednak nie przypuszczałam, że finał będzie zupełnie inny. 

17.04.2021r 10 
Jenifer Haigh - Diagnoza 

Opowieść o rodzinie dotkniętej Zespołem Turnera. Ta choroba dotyka tylko dziewczynek. W wieku 13 lat Gwen nie rozwija się jak inne nastolatki. Jej ojciec, naukowiec, zaczyna podejrzewać, że jego córką jest coś nie tak. Po tym przenosimy się o 21 lat później, gdzie Gwen, jej 2 bracia oraz jej rozwiedzeni rodzice wspominają jak ułożyli sobie życie. Każdy miał swoją tajemnicę i nie dzielił tego ze swoją rodzinę. A Gwen przez matkę cały czas była traktowana jak dziecko, choć miała już 34 lata. Końcówka tej książki jest zaskakująca. 

26.04.2021r 11 
OSHO - Miłość, wolność, samotność 

Pierwszy raz zastanawiam się, co napisać o książce. Nie chcę nikogo zniechęcić do przeczytania jej, ponieważ każdy jest inny. Jeśli o mnie chodzi, to zgadzam się z autorem tylko w 2%, co napisał o miłości. Może wpływ na to ma moje wychowanie i zasady, które kierują moim życiem. Dla mnie w tej książce jest za dużo wolności. Jakby ktoś powiedział, że nawet żyjąc w związku, możesz żyć jak singiel, czyli zdradzać, nie wracać na noc do domu i nie tłumaczyć nic swojemu partnerowi. Krytykuje także rodzinę. Lepiej żyć w wspólnocie. 

13.06.2021r 12 
Maciej Behnke, Karolina Chlebosz, Magdalena Kaczmarek - Trening mentalny 

Jest to książka, którą powinien przeczytać każdy zawodnik. Są tu poruszone najważniejsze aspekty pracy nad przygotowaniem mentalnym. Oprócz teorii znajdują się też różne ćwiczenia. Można popracować nad motywacją, mową wewnętrzną, czy stresem. Rozwiązując te zadania, można dużo dowiedzieć się o sobie, o swoich mocnych i słabych stronach. 

17.07.2021r 13 
Joseph Murphy - Potęga podświadomości 

Powiem Wam, że ta książka bardzo mnie zainteresowała. Nawet nie przypuszczałam, że taki mocny wpływ na nas ma podświadomość. Jak można zmienić swoje życie przy pomocy podświadomości. Naprawdę polecam tą książkę każdemu. 

5.08.2021r 14 
Luanne Rice - Gwiazdy prowadzą do domu 

Jest to piękna opowieść o miłości matki do dziecka mocno niepełnosprawnego. Dianne będąc jeszcze w ciąży, dowiedziała się, że jest dziecko urodzi się ciężko chore. Jej mąż kazał jej usunąć dziecko. Jednak ona postanowiła urodzić to dziecko. Gdy podjęła tę decyzję, jej mąż ją opuścił, ale cały czas wspierał ją jego starszy brat, który był pediatrą i od początku zakochany w Dianne. Dianne rodzi córkę, Julię, która ma zespół Retta, a Alan staje się osobistym pediatrą Julii. Książka wciąga od początku, uczy nas wybaczania. Ukazuje nam, jak Bóg zsyła na nas ludzi, którzy w danym momencie odmieniają nasze życie, są dla nas niczym anioły. No i jak ważna jest miłość. 

31.08.2021r 15 
Barbara Turek - Pełnymi garściami

Jest to książka o osobie niepełnosprawnej, która jest bardziej niesprawna niż ja. A jednak daje sobie radę. Potrafi sobie tak zorganizować pomoc innych ludzi, że nawet zamieszkała sama. A wszystko to dzięki miłości do Boga, choć często też kłóci się z nim. Basia opisuje też swoje niesamowite przygody i pomysły. Polecam tą książkę każdemu, nawet niewierzącym, czy wyznawcom innych religii. Ta książka jest dla wszystkich.

Następny