꧁༺ 𝓢𝔃𝓪𝓵𝓸𝓷𝓪 𝓚𝓸𝔃𝓪 ༻꧂

Książki

9.01.2019r 1
Hanna Bakuła - Jak być ogierem do końca życia
 
W tej książce znajdziemy informacje o facetach, którzy chcą być samcami w stadzie. Bakuła opisuje tu facetów różnych krajów. Ogierów z Polski podzieliła na województwa. Jest też podział na znaki zodiaku. Możemy poczytać też o narcyzach, artystach itp. Polecam tą książkę w każdej kobiecie...

10.02.2019r 2
Terry Hayes - Pielgrzym

Mimo 752 stron i małych liter, ten thriller czyta się 1 tchem. Tylko ta książka w niektórych momentach jest tylko dla ludzi o mocnych nerwach. A zaczyna się od brutalnego morderstwa młodej dziewczyny. Zostaje zatrudniony do tego dobrze wyszkolony tajny agent, który wykonywał nawet zabójstwa na zlecenie. Następne zostaje wynajęty przez rząd, żeby złapać pewnego terrorystę, który chce gładzić Amerykę bronią biologiczną. Czy mu się uda złapać tych przestępców? Zapraszam do lektury 

21.02.2019r 3
Guillaume Musso - Apartament w Paryżu

Powieść zaczyna się banalne. 2 ludzi przez przypadek wynajmuje w tym samym terminie mieszkanie zmarłego malarza na czas Świąt Bożego Narodzenia. Od początku nie darzą się sympatią. Ona - policjantka, on - pisarz. Nagle obydwoje zaczynają interesować się na swój sposób śmiercią malarza i jego syna, który podobno został zabity na oczach własnej matki, ale czy on naprawdę zginął? Czy ojciec przed śmiercią trafił na jakiś trop? Książka napisana prostym językiem, po 120 stronach wciąga. Nawiązuje trochę do powieści "Telefon do Anioła"

10.04.2019 4
William Paul Young - Chata

Jak zaczynasz czytać tę książkę, masz wrażenie, że to będzie kryminał. Porwanie i zabicie dziecka, żałoba rodziny i nagle po paru latach tajemniczy list, że ojciec zamordowanej dziewczynki ma przyjechać w miejsce, gdzie znaleziono dowody zbrodni i podpis TATA. Mack zastanawia się, czy ma jechać, czy ten list nie jest przypadkiem od mordercy? Jednak postanawia tam jechać i spotyka tam idyllę oraz Trójcę Świętą. Ta książka skłania człowieka do refleksji na temat dobra i zła, miłości Bożej. Dostałam ją w ręce najodpowiedniejszym momencie, gdy byłam w zawieszeniu. Pomogła mi zrozumieć wiele aspektów życia.

13.07.2019r 5
Michał Godlewski - Inteligencja oddechu

Tą książkę czytałam 2 miesiące, ponieważ dziennie pochłaniałam garść wiedzy o oddechu. Skupiać się na znaczeniu oddechu w naszym życiu i jak oddech może pomóc w naszym życiu. Nawet nie zastanawiamy się, jak niektóre ćwiczenia oddechowe mogą nam pomóc rozwiązać wiele problemów, a czasem nawet zmienić nasze życie. Mówię o tym, bo właśnie 5 lat temu warsztaty oddechowe Michała zmieniły moje życie, a teraz doszkalam te praktyki poprzez jego książkę. Także zapraszam wszystkich do tej lektury, aby poznać moc swojego oddechu. 

17.07.2019r 6
Katarzyna Michalak - Gwiazdka z nieba

1 część mazurskiej trylogii opowiada o młodym chłopaku, który po śmierci matki i stracie mieszkania wyjeżdża z Warszawy, by znaleźć swoje miejsce na ziemi. Los chciał, aby zboczył z drogi i znalazł pewną wioskę w środku lasu. Trafia na dworek starszej kobiety i tu jego życie odmienia się. Zyskuje przyjaciół, kupuje domek, ratuje 2 ludzi, dzięki którym może mieć ten dom, lecz nadal nie może pogodzić się ze swoim kalectwem. Chcąc uratować chłopaka w wigilię 6 lat temu, uległ wypadkowi łamiąc nogę która źle się zrosła i etyka na nią, przez to czuje się nieatrakcyjny dla kobiet. Przez to daje się omotać dziewczynie lekkich obyczajów, która zniszczy związek nawet jej przyjaciółki. Po prostu na siłę chciał uwierzyć, że jest wartościowym mężczyzną i może podobać się kobietom. Po tym wszystkim załamał się i stracił chęć do życia. Jednak wigilia stała się bardzo zaskakującym dniem. Książka wciąga od pierwszych stron, nie idzie się od niej oderwać. Michalak ukazuje tu, jak 1 dzień zamienia życie szczęśliwego i radosnego chłopaka w kogoś, kto nie może pogodzić się z losem, czuje się bezwartościowy i co chwilę przydarza się mu nieszczęście. A nie widzi, że dla wielu ludzi jest on cudownym człowiekiem. 

23.07.2019r 7
Katarzyna Michalak - Promyk słońca

2 część mazurskiej trylogii i dalsze losy Nataniela i jego 2 przyjaciół. A wszystko zmienia wigilia w nowym domu Nataniela. Pojawia się dziewczyna, którą 6 lat temu uratował i też w wigilię. Okazuje się, że on uratował córkę swojej przyjaciółki Marty. Oliwia zaczęła nienawidzić Martę, że wtedy puściła ją w wigilię w góry z chłopakiem, ponieważ myślała, że wtedy on zginął. Jednak okazuje się, że Oliwia jest kolejną osobą, która niszczy tych, których kocha. Własne winy rzuca na innych. Nataniel od chwili wypadku nie ma szczęścia do kobiet. Po prostu brak mu wiary w siebie i swoją atrakcyjność. A przecież nic mu nie brakuje, tylko utyka na nogę. Ta część trylogii kończy się tragiczne.

27.07.2019r 8
Katarzyna Michalak - Kropka nadziei

To ostatnia część mazurskiej trylogii. Gdy myślisz, że wszystko straciłeś, dom, śmierć przyjaciółki, swoje dziecko, to jednak warto żyć. Nagle dostajesz od losu nowe życie, odnajdujesz miłość. Los wynagrodził stratę wszystkim przyjaciołom. Nawet facet, który jest uważany za drania, dostaje od losu swoją szansę na lepsze życie. Ta część nie jest do końca sielanką, ponieważ najpierw mamy ból, bunt, pustkę. Tylko ten drań ratuje przyjaciół od silnej żałoby i poddania się. To on nie miał czasu opłakiwać swej ukochanej, bo ratował innych od beznadziei. W nagrodę dostaje coś bardzo cennego. Są też momenty, gdzie Nataniel musi uporządkować swoje sprawy z przeszłości i zakończyć pewne rozdziały. 

4.08.2019r 9
Katarzyna Michalak - Trzy życzenia

Jest to kontynuacja mazurskiej trylogii, tymże akcja dzieje się w innej wsi, u samotnej kobiety, która prowadzi pensjonat. Do niej przez przypadek trafia Natalia, dziewczyna z skoliozą i po długiej nieobecności zjawia się również Damian z krótszą ręką ze swoją 5 - letnią siostrzyczką. Natalia, jak i Damian nie akceptują swojej niepełnosprawności, uważają, że są brzydcy, a tak naprawdę są piękni. Z kolei Nataniel zmaga się innym problemem, jego żona, w przeszłości bardzo chorowita, jest w ciąży, zagrożone jest życie matki i dziecka. Nataniel ma dylemat, czy pokocha dziecko, jeśli Zosia umrze przy porodzie. A jeśli urodzi się chore? No a Siergiej staje przed dylematem założenia rodziny. On przeferuje związek partnerski bez dzieci, a Magda marzy o ślubie i dzieciach. Tak naprawdę mamy 3 pary i każda z swom problemem. Jednak najważniejsze jest to, czy Damian z Natalią uwierzą w siebie i odnajdą miłość. Czy Damian da radę zająć się z swoą siostrą i wybaczyć matce? 

11.09.2019r 10 
Magdalena Witkiewicz - Pracownia Dobrych Myśli

Tytuł jest bardzo ciekawy i czym zajmuje się ona? Otóż, znajduje się w kamienicy, przy ul. Pogodnej, która po śmierci seniorki została wynajmowana przez różne firmy. Był tam zakład z trumnami czy sklep z szambem i betoniarkami. Jednak żadna firma tam długo nie zagościła. Podejrzewano też, że jest nad tym miejscem jakaś klątwa, rzucona przez seniorkę. A mieszkańcy kamienicy w ogóle się nie znali. Życie kamienicy zmienić się wtedy, gdy wnuk zmarłej właścicielki otwiera tu swoją kwiaciarnię. Nagle życie mieszkańców zmienia się diametralnie. Poznają wzajemnie się i opowiadają swoje historie. Rodzi się też stara miłość. Więcej nie zdradzę, bo chcę zachęcić innych do czytania. Powiem tylko, że książka od początku zaskakuje i wciąga, bo pomału poznajemy bohaterów i ich bagaż życiowy. Jest singielka, wdowa z małą córka, staruszka, która ciągle patrzy przez okno, staruszek, znajomy babci z okna oraz córka właścicielki Pracowni Dobrych Myśli - malarka i jej syn. Taj naprawdę wszyscy samotni, szukający szczęścia i miłości. Czy go znajdą? Zapraszam do lektury. 

5.10.2019r 11 
Pani Bukowa - Wielki ogarniacz życia

Książka napisana z wielkim poczuciem humoru. Wszystko co zaplanuje pani Bukowa, to i tak kończy się inaczej niż chciała. Nawet na urlopie nie wypoczęła. Nie mówiąc już o organizacji w pracy. Zawsze jest inaczej niż ona chce. 

6.10.2019r 12
Jakub Kulus - Kosmiczny podróżnik

Książka została napisana przez młodego człowieka w stylu science fiction. Opowiada o podróżach w galaktyce i chęci powrotu na Ziemię. Zadziwiające są daty podróży i to, że w ogóle się nie starzeje. A finał książki jest zaskakujący. Książka jest napisana w takim stylu, że potrafiła wciągnąć mnie, która nie za bardzo lubi fantastykę. Potrafiła zainteresować od pierwszych stron.

12.11.2019r 13
Małgorzata Gutowska - Adamczyk - Cukiernia Pod Aniołem Zajezierscy

Na początku ten pierwszy tom trylogii mnie nie zaciekawił, bo to jest przeskok między wiekiem XIX a końcem wielu XX. Po prostu nie za bardzo lubię historię. Dopiero znalezisko podczas prac archeologicznych pozwala mi bardziej zainteresować się książką. Młoda dziewczyna w roku 1995 odnajduje w gazecie lokalnej artykuł o znalezieniu mumii podczas wykopów i ta osoba ma na palcu rodowy pierścień jej babci. Postanawia rozwikłać zagadkę tego pierścienia. Wszystko prowadzi do rodziny Zajezierskich żyjących w XIX wieku. Losy głównego bohatera, Tomasza są bardzo skomplikowane od momentu poczęcia. Wszystko nie jest tak jak Bóg nakazał. Nawet miłość Tomasza jest niespełniona. Ostatecznie żeni się z dziewczyną, którą wybrał bez żadnego zastanowienia się. Warto wspominać, że na życie Tomasza jest rzucona pewna klątwa, która ma zakończyć ten ród, a że był kasanową, to może się spełnić.

3.12.2019r 14
Małgorzata Gutowska - Adamczyk - Cukiernia Pod Aniołem Cieślakowie

2 część trylogii o historii zaginionego pierścienia rodowego Zajezierskich. W tej części poznajemy historię pradziadka igi. Jego powrót z Ameryki do Polski oraz dalsze losy ZAezierskich od 1900 do 1938. Ta część też dotyczy Grażyny, siostrzenicy hrabiny Zajezierskiej, która postanowiła spełnić swoje marzenia. W roku 1995 wuja Igy knuje intrygę przeciwko jej ojcu, żeby odebrać mu pieniądze.

22.12.2019r 15
Małgorzata Gutowska - Adamczyk - Cukiernia Pod Aniołem Hryciowie

Ostatnia część trylogii zaczyna się od 1939r. Opowiada o czasach wojny członków rodzin. Jak walczyli o Polskę i jak uciekli przed wojną. Bez problemu Niemcy pozbawiali majątków Polaków i okradali ich. Jednych zmuszano do pracy dla Hitlera, czyli Ginę, żeby dla niego śpiewała, choć nie chciała. Przetrzymywano wbrew jej woli. Adama pod koniec wojny wzięto do obozu pracy. A Celina, babcia Igy, po wojnie, żeby ratować rodzinę, wyszła za mąż bez miłości. Zakończenie tej powieści jest dziwna, bo tajemnica pierścienia rodowego wyjaśnia się tylko po części. Jednak warto przeczytać całą trylogię.

Następny