꧁༺ 𝓢𝔃𝓪𝓵𝓸𝓷𝓪 𝓚𝓸𝔃𝓪 ༻꧂

Myśląca Koza

8.10.2012r
Wczoraj super spotkanie z Agnieszką Sobecką i Małgorzatą Suchorą. Było wszystko co miało być. Wspominki z Aktywnej, oglądanie fotek i pyszne winko. Tylko szkoda, że nie mogłyśmy dodzwonić się do pewniej osoby... W ogóle to cała podróż była całym wielkim wspomnieniem. Przejeżdżając przez Poznań mijałam ulicę, gdzie jeźdzs iłam na spotkania z SATIS-VERBORUM, mijałam budynek Cegielskiego na 28. Czerwca, do którego uczęszczałam przez pierwszy rok studiów. Jeździło się windą towarową lub studenci pomagali mi wejść na 4-te piętro. To były czasy...

10.10.2012r
Mamy super komórki z internetem, laptopy. Wszystko, żeby być w kontakcie z drugim człowiekiem, a tak trudno być w kontakcie z drugim człowiekiem. Czy tak trudno napisać drugiej osobie "Cześć, u mnie ok, a u Ciebie jak?". Wtedy wiemy, że drugiej osobie zależy na nas.

22.11.2012r
Wreszcie mówi się o niepełnosprawnych jako o zwykłych ludziach. Dziś w FAKTACH pokazano niepełnosprawne modelki i nie tylko. Kobiety, które mimo siedzenia na wózku, są atrakcyjne. No i widziałam moją koleżankę, Monikę. Tak trzymać!

4.01.2013r
Wczoraj z kumpelą rozmawiałam na temat współżycia przed ślubem. W dzisiejszych czasach tak łatwo przychodzi nam współżycie z byle kim i byle gdzie z przypadkowo poznanymi partnerami. A gdzie zasady, w których się wychowaliśmy? Swego czasu uczęszczałam na spotkania oazowe i jeździłam na wczasorekolekcje i przeraża mnie to, że osoby, które tam chodziły, są samotnymi rodzicami. Tak nas nie uczono. Nie zgadzam się tylko z jednym, że narzeczeni muszą czekać do ślubu z współżyciem. Słyszałam o parze, która ze względów ginekologicznych nie mogli razem współżyć. A jakby zaczekali do ślubu, to wtedy co? Rozwód, zdrady? Jeśli składam przysięgę małżeńską przed Bogiem, to już na zawsze. Dlatego lepiej sprawdzić najważniejsze rzeczy przed ślubem...

26.01.2013r
Nie wiem jak Was, ale przeraża mnie to, co się dzieje z zalegalizowaniem związków partnerskich. I tu chodzi przeważnie o pary heteroseksualne. Jak się dowiedziałam od pewnej posłanki, to małżeństwo bez dzieci nie są rodziną, a także samotna matka z dziećmi też nie jest rodziną. To kim oni są? Czy przysięga przed ołtarzem jest ważna dla Ateistów. Dla mnie jest, ale dla innych nie jest ważna. W związku najważniejsze jest miłość, zaufanie, wierność i porozumienie. Niech pary partnerskie mają szanse do tych praw co pary małżeńskie. Niech dziedziczą po sobie i mają prawo dowiadywać się o stan zdrowia oraz rozliczać się.

29.01.2013r
Wczoraj zaskoczył mnie program TOP GEAR. Niby program o samochodach, a wymyślili skutery elektryczne i testowali je w różnych warunkach. Tylko u nas to temat tabu. Zresztą Polska jest zacofana. Pokazała to paraolimpiada i związki partnerskie.

4.04.2013r
2 kwietnia minęła 8 rocznica śmierci Jana Pawła II. Wiele osób cytowało Jego słowa, wspominało Go. Jestem ciekawa, kto z Was stosuje Jego nauki? Dla mnie Jan Paweł II był najlepszym Papieżem jakiego znałam. On potrafił złączyć ludzi, uczył szacunku do drugiego człowieka. Tą zasadę stosuję w moim życiu. Staram się w miarę moich możliwości pomagać innym, odpisywać na maile...

6.04.2013r
Czy są łańcuchy na koła skutera elektrycznego? Super pogoda, ale śnieg mokry i skuter jechał wężykiem. Koła się kopały, tył wyprzedzał przód. Mimo wszystko cieszy mnie to ciepło.13.04.2013r
Mój pies jest dziś cały szczęśliwy, bo wszyscy byliśmy na dworze. Nawet przyszedł po nas. Cały czas chciał tylko bawić się. Łatał za moim wózkiem, mieliśmy mu piłkę zabierać i gonić go. Ma prawie 8 lat, a zachowuje się jak szczeniak. Nigdy z tego nie wyrośnie hi hi hi Po prostu zwierzęta nigdy nie udają, zachowują się naturalne. Szkoda, że ludzie tacy nie są i udają kogoś kim nie są.

23.04.2013r
Wczoraj pisałam Wam o książce NIANIA W NOWYM JORKU, a dziś w ROZMOWACH W TOKU oglądałam matki, które swoje 4-letnie córki ubierają jak modelki, robią im pełny makijaż, jakby były dorosłe. A ja się pytam. Gdzie dzieciństwo tych dzieci, gdzie zabawy z dziećmi, zabawy w piaskownicy? To najlepszy okres na beztroskie zabawy. A na zabawy z dorosłość mają jeszcze czas.

21.04.2014r
Dziś będzie trochę o reklamie Plusa, w której bliźniaczki schowają zabawki i wybierają komputer. Czego uczy się dzieci? Gdzie wspólne zabawy przy grach planszowych? Teraz góruje tylko komputer. Rodzice zmęczeni po pracy wolą dziecku włączyć komputer niż poświęcić dziecku pół godziny... Dziecko nie jest narażone wspólnej zabawy i gdy spotyka się z innymi dziećmi, to nie umieją się razem bawić. Niedawno byłam na szkoleniu. Były tam osoby, których dzieciństwo było bez komputera. I co robiliśmy wieczorami? Ano spotykaliśmy się z sali i graliśmy w różne gry planszowe do późnej nocy. Było przy tym dużo śmiechu. Te gry łączyły pokolenia. Tak było codziennie przez 2 tygodnie i nikt nie mówił, że te gry są głupie. 

19.09.2016r
Powrót na treningi do Poznania to rewelacja... 1,5 godz. chodzenia po sklepach z Magdą, potem wspólne siedzenie. Następnie rewelacyjny trening z Martą :) Pokonałyśmy razem drużynę 3-osobową, gdzie znalazły się 2 BC5 :D i to 2 razy... No a na koniec spotkanko z Dominika i jej przeprawa z ochroną dworca. W czwartek wyjazd do Kielc na eliminacje do Mistrzostw Polski, więc moi rywale, bójcie się, nadchodzę z nową siłą... :D

5.10.2016r
Tak się zastanawiam, dlaczego ludzie, którzy czują się poniżani lubią poniżać innych i do tego używać dość mocnych słów? Dlaczego nie mogą zaakceptować drugiego człowieka takim, jakim jest i widzieć w nim zalety, a nie same wady...3.03.2017rJestem pod wrażeniem nowej edycji Tańca z Gwiazdami. Po raz kolejny POLSAT pokazuje, że nie stawia na pięknych, szczupłych i pełnosprawnych, lecz na różnorodność "Gwiazd". Mamy tu do czynienia z Iwoną Cichosz, która dla programu zdjęła aparaty i uczy się tańczyć jako osoba głuchoniema. Zresztą, osoby niesłyszące mają naprawdę świetny rytm. Super też oglądało mi się Dominikę Gwit, która pomimo swojej tuszy, jest lekka, Ktoś może powiedzieć, że pod koniec tańca nie miała już siły, ale dla mnie rewelacja. Dla mnie nie liczy się popularność, a ruch "Gwiazdy" i to, że nie boją się krytyki ludzi, po prostu robią to jak umieją najlepiej.

Następny