꧁༺ 𝓢𝔃𝓪𝓵𝓸𝓷𝓪 𝓚𝓸𝔃𝓪 ༻꧂

Filmowa Koza

15.06.2022r
„The Fundamentals of Caring” (Opiekun) to kolejny świetny film za „Nietykalnymi” o tematyce asystentów osób niepełnosprawnych. Mamy tu chłopaka z Zanikiem Mięśni, który ma pewne marzenie. W jego życiu pojawia się nowy opiekun, który pomaga mu zrealizować jego marzenie. Nagle chłopaka dopada strach. Jeśli chcecie dowiedzieć się, co było dalej, obejrzyjcie go.

13.10.2022r
„Siła spokoju” to film nie tylko dla sportowców. Jeśli ktoś stracił sens życia, to ta pozycja jest dla niego. Film pokazuje, co jest ważne w życiu. Na czym warto zwrócić uwagę. Co jest istotne w życiu. Jak odpowiednio zadbać o swój umysł. Ten film daje do myślenia pod różnymi aspektami życia.

18.11.2022r
„Margarita with a staw” film na Netflixie. Właściwie trudno mi coś powiedzieć o filmie. Mam mieszane odczucia. Przedstawiono tam indyjską dziewczynę z Mózgowym Porażeniem dziecięcym jako osobę lekkich obyczajów. Mimo, że dostała się na studia i wyjechała do Ameryki, to scenariusz jest oparty na jej życiu intymnym. Próbuje różnych rzeczy nie zwracając uwagi, że może zranić ludzi, którym najbardziej na niej zależy. Jednak z drugiej strony, to podobne postępują osoby pełnosprawne, więc dlaczego osoba niepełnosprawna nie ma tego zrobić? Obejrzyjcie sami i oceńcie film.

23.11.2022r
Tym razem o filmie „Obrót życia”. Młoda gimnastyczka, która ma szansę na medal olimpijski, ulega poważnemu wypadkowi. Jest mocno połamana. W szpitalu spędza długie tygodnie. Jej kariera olimpijska staje pod znakiem zapytania. Poznaje tam młodą rehabilitantkę, która ma zespół taneczny. Zaczynają ze sobą współpracować. Czy ta współpraca przyniesie jakąś korzyść? Zobaczcie sami.

29.12.2022r
Kontrowersyjnym filmem o osobie niepełnosprawnej jest „Dance me to my song” (Zatańcz ze mną). Są tu ukazane relacje między osobą niepełnosprawną, która jest niesamodzielna w 100%, a asystentem. Często osoby pełnosprawne nie zdają sobie sprawy, jak mogą być traktowane osoby niepełnosprawne. Trzeba mieć cierpliwość, bo osoba niepełnosprawna nie zrobi czegoś szybko. Warto obejrzeć ten film, żeby zrozumieć relacje między asystentem, a osobą niepełnosprawną.

11.04.2023r 
"Kręcisz mnie" to francuska komedia pomyłek. Od początku można pośmiać się. Kobieta przez przypadek widzi faceta na wózku i myśli, że jest po wypadku. Postanawia go zapoznać z siostrą, która jest sparaliżowana. Od tej pory facet udaje niepełnosprawnego. Z drugiej strony pokazane jest jak małe jest zainteresowanie sportem osób niepełnosprawnych. Nie pokazują ich w telewizji itp.