꧁༺ 𝓢𝔃𝓪𝓵𝓸𝓷𝓪 𝓚𝓸𝔃𝓪 ༻꧂

Wizyty

18.06.2013r - Dziesiąta wizyta po pierwszej operacji (4 lata i 7 miesięcy) i szósta wizyta po drugiej operacji (3 lata)
Byłam na kolejnej regulacji u Profesora Harata. Pojechałam, ponieważ pojawiały się niepokojące objawy, tzn. bóle i zawroty głowy oraz problemy z równowagą. Na szczęście wszystko jest w porządku, jest łączność między elektrodami, a bateriami, baterie są w dobrym stanie. Profesor Harat zwiększył mi tylko prawy stymulator o 0.2 czyli z 2.6 na 2.8 a lewy zostawił bez zmian. Następna regulacja za 6 miesięcy.

5.02.2014r - Jedenasta wizyta po pierwszej operacji (5 lat i 3 miesiący) i siódma wizyta po drugiej operacji (3 lata i 7 miesięcy)
Byłam u Profesora Harata na kolejnej regulacji. Gdy zaczął ustawiać lewy stymulator czułam napięcie w lewej ręce. Wydawało mi się, że coś jest nie tak, ponieważ lewy stymulator działa na prawą stronę, a nie na lewą. Gdy Profesor zaczął mi ustawiać prawy regulator, czułam duże napięcie w lewej ręce. Dziwne mi się wygięła. Dopiero wtedy okazało się, że regulator cały czas łapał tylko prawy stymulator. Profesor sprawdził jeszcze raz lewy stymulator i okazało się, że bateria jest już na wyczerpaniu. Od miesiąca prawa ręka była inna, nasilały się czasem ruchy mimowolne, ale to były małe zmiany. Myślałam, że to wskutek przeziębienia. A tu winowajcą okazała się bateria. Bateria wytrzymała 5 lat i 3 miesiące. Lewy stymulator mam od 25.11.2008r. Zmniejszył mi ten stymulator na 1.5, żeby wytrzymał pół roku na wymianę baterii. A prawy stymulator zostawił bez zmian, czyli na 2.8, bo jak miałam wyższe parametry, to nie mogłam ręki wyprostować. Pierwszy raz byłam świadkiem, jak stymulator może wykrzywić rękę tak, że nie można jej wyprostować, a po naciśnięciu pilota, bez trudu ją prostować. Obecne przekonuję się, ile pomógł mi stymulator. Mimo większych ruchów mimowolnych, cały czas zmuszam prawą rękę do pracy i choć potrzebuję więcej czasu na różne czynności, nie poddaję się. Już nie umiem żyć nie używając prawej ręki. Trochę to dziwne, bo przez 28 lat mojego życia, ta ręka była mi zbędna, a teraz jest odwrotne.

2.10.2014r - Wymiana lewej baterii
Patrz: 

20.02.2015r - Dwunasta wizyta po pierwszej operacji (6 lat i 3 miesiący) i ósma wizyta po drugiej operacji (4 lata i 7 miesięcy)
Okazało się, że prawa bateria jakoś się wyłączyła, a lewa bateria, czyli nowa działa bez zarzutu. Teraz oba stymulatory mam ustawione na 1.4 tymże polaryzacja prawego stymulatora jest bipolarna, a lewego monopolarna. Kolejna regulacja za pół roku.

18.11.2015r - Trzynasta wizyta po pierwszej operacji (7 lat) i dziewiąta wizyta po drugiej operacji (5 lata i 5 miesięcy)
I stało się, prawa bateria do wymiany, która jest odpowiedzialna za lewą stronę. Operacja jest już wyznaczona na 16.03.2016 i będzie to bateria do końca życia tylko raz w tygodniu przez 40 minut będę ją doładowywać. Te baterie będą dopiero od lutego 2016. Z kolei lewa bateria wytrzyma jeszcze 57 miesięcy. Tak więc czekają mnie jeszcze tylko 2 operacje wymiany baterii. Parametry lewej baterii Profesor podwyższył z 1.4 na 1.5

24.06.2016r - Czternasta wizyta po pierwszej operacji i dziesiąta wizyta wizyta po drugiej operacji
Będąc na wizycie okazało się, że lewy stymulator nie działa. Okazało się, że bateria jest do wymiany. Już jest wyznaczony termin operacji. Także Profesor Harat regulował tylko prawy stymulator. Podniósł parametry z 1.5 na 1.6 

20.07.2016r – wymiana lewej baterii
stymulacja lewego stymulatora na 1.8, a prawy bez zmian – 1.6
Patrz:  

6.12.2016r - Pięt nasta wizyta po pierwszej operacji i jedenasta wizyta wizyta po drugiej operacji
Obie baterie działają jak należy. Lewy stymulator pozostał bez zmian, czyli na 1.8. Z kolei prawy stymulator został podwyższony o 0.2, tzn. z 1.6 na 1.8. Najważniejsze, że wszystko jest w porządku. 

11.07.2017r - Szesnasta wizyta po pierwszej operacji i dwunasta wizyta wizyta po drugiej operacji
Gdy zwiększał parametry lewego stymulatora, czułam jak mi się mocno napina prawa ręka. Profesor wtedy postanowił zmniejszyć parametry tego stymulatora i spastyka znikała. Ustawił mi na 1.5 z 1.8. A przy prawym stymulatorze sprawdził ile jeszcze wytrzyma bateria. Jeszcze 51 miesięcy ta bateria będzie działać, a parametry tego stymulatora zostawił bez zmian, czyli 1.8. 

17.07.2018r - Siedemnasta wizyta po pierwszej operacji i trzynasta wizyta wizyta po drugiej operacji
Stymulacja prawego stymulatora na 2.0, a lewego stymulatora na 0.2Po roku trzeba było zmniejszyć lewy stymulator, bo prawa ręka za mocno szalała. Najlepiej mnie słuchała przy polaryzacji 0.2. Z kolei prawy stymulator został zwiększony o 0.2, czyli z 1.8 na 2.0. Profesor Harat musi mieć cierpliwość do moich stymulatorów. 

7.08.2019r- Osiemnasta wizyta po pierwszej operacji i czternasta wizyta wizyta po drugiej operacji
Dziś Profesor Harat zmniejszył mi lewy stymulator z 2.0 na 1.9, bo wtedy lepiej prawa ręka zachowywała się. Była spokojniejsza. Natomiast prawy stymulator został dużo zwiększony. Ustawiono go z 0.2 na 1.5. Lewa ręka o wiele lepsza. 

16.06.2020r- Dziewiętnasta wizyta po pierwszej operacji i piętnasta wizyta wizyta po drugiej operacji
Raz na rok jadę po zmianę ustawień. Wszystko działa jak należy. Wszystkie połączenia też w porządku. Jednak jak okazuje się, zmniejszyły się same parametry prawego stymulatora. Rok temu miałam ustawione na 1.5, a teraz pokazało 0.3. Profesor zmienił mi ustawienia prawego stymulatora z 0.3 na 0.8, a lewego z 2.0 na 1.8. Obecne czuję się luźniejsza i obie ręce spokojniejsze. 

6.12.2021r- Dwudziesta wizyta po pierwszej operacji i szesnasta wizyta wizyta po drugiej operacji
Kolejna regulacja stymulatorów. Profesor Harat jest zadowolony z moich efektów i aktywności. Nadal można mnie regulować. Tak więc prawy stymulator został podwyższony z 0.8 na 1.0, a lewy stymulator z 1.8 na 2.0.

Operacje Operacje
Następny