꧁༺ 𝓢𝔃𝓪𝓵𝓸𝓷𝓪 𝓚𝓸𝔃𝓪 ༻꧂

Książki

18.01.2017r 1 
Krok do szczęścia -Anna Ficner-Ogonowska

Wzruszająca opowieść o kobiecie, która krótko po ślubie straciła męża, potem rodziców. Nagle poznaje faceta, który ma takie samo imię jak jej zmarły mąż. Główna bohaterka chcąc uporządkować sobie życie i zacząć nowy związek, napotyka na coraz to nowe problemy, które nie dają jej spokoju. Dopiero jak wszystko wyjaśni, będzie mogła być szczęśliwa, czy to się jej uda, czy jej nowy partner będzie tak długo czekał na jej odwzajemnioną miłość, ciągle odpychany przez nią? Zapraszam do książki.

4.02.2017r 2
Ks. Jan Kaczkowski "Grunt pod nogami"
 
To świetna książka napisana w 4 formach. 1 forma to jego kazania, w których porusza wiele istotnych spraw, nie krytykuje Owsiaka za to, co robi, opisuje etap przed śmiercią, czy pozwolić chorym umrzeć i jak ich traktować, czy istnieje wolność w celibacie lub w małżeństwie. 2 forma to są rekolekcje, ale dla mnie najciekawsza dla mnie forma, to 3 i 4, czyli omówienie Drogi Krzyżowej i Spowiedzi. Wreszcie zrozumiałam pewne zagadnienia. I pomyśleć, że nie chcieli ks. Kaczkowskiego dopuścić do święceń za jego podglądy... A dla mnie, to był ksiądz z powołania, który pomóc nam zrozumieć pewne aspekty życia...

11.02.2017r 3
Wiatr wspomnień - Dorota Schrammek

Dla mnie rewelacyjna książka, bardzo łatwo się ją czyta. Nie mogłam oderwać się od niej. A teraz moje krótkie trzeszczenie. Jest lato w Pobierowie, jak co roku miasteczko tętni życiem. Poznajemy historię ludzi tam zamieszkałych oraz wczasowiczów. Mamy do czynienia z różnymi życiowymi problemami, ale jedno ich łączy, tęsknota za miłością i szczęściem. Czy odnajdą to, czego szukają? Czy uwolnią się od nieszczęścia? 

19.02.2017 4
Niezwyciężony - Nick Vujicic

To druga książka tego autora i tak samo niesamowita jak pierwsza. Wyjaśnia w niej wiele istotnych pytań, jakie każdy człowiek sobie zadaje. Jest odpowiedź np. na pytanie, dlaczego innym się udaje, a drugim nie. To wszystko zależy od nastawienia człowieka do życia. Nick myśli też podobne jak ja, że wszystko zależy od Boga. Pamiętam, że będąc w podstawówce lub w liceum i mając problem z jakimś zadaniem, to rozwiązanie przychodziło przez sen. Czytając książki Nicka, wiele się można nauczyć o życiu.

13.05.2017 8
E. L. James i trylogia "Pięćdziesiąt twarzy Greya" oraz najnowszą część "Grey" zaliczona w 2 miesiące

Gdyby wyeliminować wątki erotyczne, to jest to opowieść o zwyczajnej dziewczynie, która zakochuje się w facecie, który ma za sobą trudne dzieciństwo. Nie może zrozumieć, że ktoś mógłby naprawdę pokochać. Do tej pory traktował kobiety na zasadzie Pan - Uległa. A tu nagle pojawia się Ana, która burzy jego dotychczasowe uporządkowane życie. Nie umie być uległą, potrafi buntować się. Jej postępowanie zaczyna go intrygować, zaczyna odkrywać uczucia, których do tej pory nie znać. Więcej znajdziecie w 4 książkach.

11.06.2017r 9
Dorota Schrammek - Niepełka Główna bohaterka, 
Weronika, jest osobą niepełnosprawną, której niedawno zmienił się świat. Przeprowadzka do innego miasta, zmiana gimnazjum... Już nie chodziła do szkoły integracyjnej, a do zwykłej szkoły z barierami architektonicznymi. Trafiła do klasy, gdzie rządziła Kinga, utalentowana wokalne, wygrywająca różne konkursy muzyczne i rozpieszczona przez ojca oraz olewająca naukę. Kinga i jej 2 koleżanki lubiły pokazywać swoją wyższość, szczególne nad Weroniką. Natomiast Weronika nie pokazała nigdy swojego cierpienia. Los w pewnym momencie się odmienia, gdy Weronika wygrywa konkurs fotograficzny. Kinga coraz bardziej dokucza koleżance i spada na samo dno przez pewien incydent. Z pomocą przychodzi...... Weronika..... Więcej znajdziecie w książce. Dodam tylko, że Weronika jest bardzo podobna do mnie z charakteru, a dlaczego, to sami ocenicie...  

16.07.2017r 10
Piotr Żyłka i ks. Jan Kaczkowski - Życie na pełnej petardzie
Książka napisana w formie wywiadu z ks. Janem. Porusza wszystkie etapy jego życia. Dzięki tej książce możemy poznać księdza lepiej, zobaczyć jego walkę o kapłaństwo, ponieważ przez jego wadę wzroku nie chcieli go przyjąć do seminarium. Potem przez wielki stres wzmagał się 2 razy z nowotworami. Jednego nowotwora pokonał, ale drugiego już nie. Jednak glejakowi nie dał się tak łatwo pokonać. Był uparty i zawsze osiągał to, co chciał, jak z przypadku hospicjum. Nigdy się nie poddawał.

17.07.2017r 11
 Magdalena Kordel - Anioł do wynajęcia

Bardzo ciepła opowieść o cudzie świąt bożonarodzeniowych. Ostatnie dni listopada, 3 osoby spotykają się nagle w kościele z życzeniem cudu i żeby odnaleźć sens świąt i zmienić swoje życie. Nagle te 3 osoby stają sobie bliskie i diametralnie ich życie zmieniło się na lepsze. Odnaleźli radość i wiarę w ludzi. A to sprawka jednego anioła. To on uratował młodą dziewczynę od tułaczki. Więcej szczegółów nie zdradzę, zapraszam do lektury. 

19.07.2017r 12 
Dorota Schrammek - W słońcu i we mgle 

Historia 4 kobiet, które połączył hotel w Wałczu. 2 z nich zmagają się lękami z przeszłości, 3 musi uporać się z problemami teraźniejszości, a 4 znalazła się po to, żeby pomóc pozostałym. 4 kobieta bardzo mało mówi o sobie, ale zawsze znajduje się we właściwym miejscu, żeby im pomóc bądź uratować. A czy zmieni życie pozostałej 3, to już musicie sami się dowiedzieć... W tej książce jest też zawarta symbolika świec oraz coś o dziedziczeniu, czyli to, co mnie interesuje. 

30.07.2017r 13 
Gayle Forman - Ten jeden dzień 13 Jeden dzień,
 
nowa znajomość i spontaniczna podróż do Paryża zmienia całe życie Allyson, studentki z USA. Wraca do domu odmieniona, już nie tą samą osobą, która była przed Paryżem. Przez następne pół roku wszystko zawala, nie chce się jej nic. Dopiero nowo poznania osoba zaczyna ją mobilizować, żeby wróciła do Paryża i odnalazła swoje szczęście. Czy jej się uda, czy odnajdzie to, co zgubiła? Co zrobi, żeby to odnaleźć? 

1.08.2017 14 
Gayle Forman - Ten jeden rok

Willem także zgubił coś w Paryżu. Przez rok próbuje to odnaleźć. W pewnym momencie jest bardzo bliski znalezienia tej zguby. Przy okazji ma szansę uporządkować swoje życie i naprawić relacje rodzinne. Ale czy uda się mu odnaleźć podwójne szczęście,? 

1 1.08.2017 15 
Dorota Schrammek - Horyzonty uczuć Opowieść o różnych problemach ludzi.
 
O kobiecie, która była bita przez męża, o mężczyźnie, który stracił syna, o małżeństwie, które kuzynka chce zniszczyć. Jest też małżeństwo, które utraciło dziecko. I pytanie. Czy uda się im uporać się z tymi problemami? Czy nie jest za późno odzyskać szczęście? 

3.09.2017r 16 
Dorota Schrammek - Na brzegu życia 16 Dalsze życie bohaterów z Pobierowa. 

Mamy tu do czynienia z feministkami, wyborem między byciem ojcem, czy nawracaniu innych, a także życie z dokuczliwym mieszkańcem. Wybory ludzi często są zaskakujące. I pytanie: czy wszystko skończy się dobrze? 

7.09.2017r 17 
Katarzyna Purzyńska - Motylek część 1

Weronika, psycholog z Warszawy, po rozwodzie kupuje domek na wsi od bogaczy tej wioski i tam się przeszkadza. Wkrótce po tym zostaję zamordowana zakonnica i powstaje zmowa milczenia. Większość ludzi wie ważne szczegóły na temat morderstwa, ale nikt nic nie chce mówić. No i tajemnicza osoba, która na bieżąco pisze najnowsze informacje na temat wsi i tajemnic mieszkańców. W końcu do morderstwa przyznaje się pewna osoba, ale czy to ona zabija?

10.09.2017r 18 
Katarzyna Pruszyńska - Motylek część 2

2 część tej książki zaczyna się od kolejnego morderstwa. Tym razem młodej żony bogatego seniora. Im dalej czytałam tym już miałam pewnego podejrzanego. W pewnym momencie myślałam też, że mordercą jest kobieta. Jednak zakończenie okazało się zaskakujące. W sumie były 4 morderstwa, bo 5 nie doszło do skutku. 

14.09.2017r 19 
Dorota Schrammek - Stojąc pod tęczą

Niezwykła historia 4 przyjaciółek z pracy, które nie są zadowolone z życia. Jedna od urodzenia jest wychowana jak księżniczka, nie musiała nic robić, ani się uczyć dobrze. Druga wychowana pod surową ręką ojca, która, jeśli nie była najlepsza, nie dostała najlepszych ocen, to zaraz była ukarana przez ojca. 3 z nich miała męża bogatego, który był jedynakiem i wszystko musiało być dawno zaplanowane, a 3 dzieci burzy jego idealny świat. No a 4 z nich wyszła za mąż za malarza artystę i marzyło się jej chodzenie na wernisaże, sławny mąż itp. A jej mąż wolał być zwykłym człowiekiem i pracować w sklepie rowerowym. No więc znalazła sobie kochanka, który pasował do jej wymarzonego świata. Przed przypadek mąż dowiedział się o romansie żony i ją zostawił. Na drugi dzień ona dowiaduje się, że jest chora, ale nie wie jak bardzo. Wtedy też kochanek ją zostawia. Od tej pory życie 4 przyjaciółek się zmienia. Więcej nie zdradzę. Książkę bardzo łatwo się czyta. 

19.09.2017r 20 
Joanna Podsadecka i ks. Jan Kaczkowski - Dasz radę, ostatnia rozmowa

Książka została napisana w formie pytań Joanny bądź oraz odpowiedzi księdza Jana. Zauważyłam, że ks. Jan często nie do końca odpowiada dokładnie na pytania lub jego wypowiedź jest minimalistyczna. Z niektórymi jego odpowiedziami nie do końca się zgadzam, ale każdy człowiek ma różne podglądy na dany temat. Podziwiam go za to, że mimo nieuczalniej choroby i dawania mu kilka miesięcy, ks. Jan przeżył 50 miesięcy cały czas żyjąc na pełnej petardzie. 

27.09.2017r 21 
Agnieszka Czekierda - Co się zdarzyło w Manko 

W tym razem do rąk wpadła mi detektywistyczna bajka ekonomiczna, jak powstaje dziura budżetowa. Dorośli też czasem czytają bajki... Są w niej zamieszczone różne pojęcia z ekonomii wytłumaczone prostym językiem. Bohaterowie spróbują odkryć, jaka dziura pojawiła się na środku miasteczka i jak ją zlikwidować. W książce też znajdują się fajne rysunki, zgodne z treścią. 

30.09.2017r 22 
Dorota Schrammek - Dom, którego nie było 

Ta książka wzbudziła we mnie dużo emocji, bo opisane są tu relacje matki i córki. 4 obce kobiety mają różne kontakty z swoimi matkami. 1 z nich powiela błędy matki, 2 z nich zaznały odrzucenia przez matki i poniżane, a 4 została oszukana przez nią. Nagle ich drogi łączą się na grupowej terapii. Spróbują odbudować swoje życie, odnaleźć poczucie wartości oraz zrozumieć, co to miłość. Ta książka daje dużo do myślenia. 

9.10.2017r 23 
Jojo Moyes - Zanim się pojawiłeś

To książka o dziewczynie dwudziestoparoletniej, która nagle straci pracę w kawiarni. W pośredniaku dostaje ofertę pracy opiekunki sparaliżowanego faceta, który ma 35 lat i jest bogaty. Jego matka od razu przyjmuje ją do pracy, ale tylko Na 0.5 roku. Na początku Will ją unika lub jest dla niej wredny. Potem jednak coraz bardziej Will przekonuje się do niej. Ona chce mu pokazać, dlaczego warto żyć, a on jej uświadamia, że warto ryzykować w życiu i że ona jest wartościową osobą. Umiał jej słuchać, wiedział, o czym marzy, a nie wszyscy faceci to potrafią. Dzięki niemu zniknęła szara myszka. A dlaczego umowa pracy jest na 0.5 roku, to nie zdradzę. 

17.10.2017r 24 
Jojo Moyes - Kiedy odszedłeś Jest to kontynuacja powieści "Zanim się pojawiłeś". 

Życie głównej bohaterki stanęło w miejscu, choć minęły już 2 lata. Nie mogła poradzić sobie z tym, że już nie ma Willa. Nagłe pojawienie się nastolatki powoli zmienia jej życie i zostaje zmuszona iść na terapię. Może to wszystko było jej potrzebne, żeby wreszcie zacząć żyć od nowa. Zrozumieć, że życie niesie w sobie wiele możliwości. 

25.12.2017r 25 
Jonathan Franzen - Bez skazy

Trudno mi jest pisać o tej książce, ponieważ ciężko ją czytało. Jest w niej dużo wątków i narratorów. Trudno mi jest także napisać o głównym wątku, dlatego że nie łatwo rozszyfrować. Może to jest morderstwo, o którym wie kilka osób, w tym 3 w nim uczestniczyło. Przeczytajcie sami i oceńcie ją...

Następny